Slavnostní zahájení Volterovy nové továrny

Kategorie:
/
/
Slavnostní zahájení Volterovy nové továrny

Výstavba nových prostor společnosti Volter v Tupos byla dokončena v únoru 2018 a oficiální slavnostní otevření se konalo 1. června 2018. Na oslavu nových prostor se sešlo přibližně 85 pozvaných. Zakladatel Volter Oy, předseda vlády Finska Juha Sipilä, se akce zúčastnil a přednesl projev.

Premiér Juha Sipilä hovořil o důležitosti obnovitelné a čisté výroby energie z biomasy a úloze KVET v boji proti změně klimatu. Severské země nabízejí osvědčená a škálovatelná řešení pro globální snižování emisí v severském měřítku. Kombinovaná výroba tepla a elektřiny byla uvedena jako řešení číslo jedna pro snížení uhlíkové stopy při výrobě energie. Aktuální zpráva byla také jedním z témat květnového setkání severských premiérů.

Premiér Juha Sipilä také vyprávěl své vzpomínky z raných dnů Volteru. Prvním projektem společnosti byla rezidenční oblast Kempele Ecovillage. Byl to výzkumný a vývojový projekt, který nebyl často k vidění; již dříve testovali některé díly pro CHP, ale technologie nebyla připravena. Naplánováno bylo dokončit kogeneraci ve stejnou dobu s domy Ekovesnice.

– Můj vzkaz a zkušenost je, že se musíte odvážit odstoupit a dát příležitost mladým lidem. Kdyby Voltera řídili staří muži, společnost by tu nebyla. Mladí lidé se odvažují jít vstříc výzvám, se kterými my starší máme zkušenosti, a proto víme, že na cestě mohou být potíže. Design, použití a trhy produktu se v průběhu let změnily,  řekl ve svém projevu premiér.

Nová výrobní linka znásobí výrobní kapacitu společnosti Volter 

S růstem Volteru se na jaře 2016 začalo s projektováním nových prostor. Výrobní proces byl modelován s Valmet Automotive. O dva roky později byla poprvé spuštěna nová výrobní linka v Tupos.

Nová továrna společnosti Volter a její výrobní proces jsou pečlivě naplánovány. Rám elektrocentrály je umístěn na začátku dopravníku a k rámu jsou instalovány části elektrocentrály. Na konci linky je dokončený a otestovaný Volter 40 CHP naložen do námořního kontejneru nebo nákladního auta, aby mohl cestovat k zákazníkovi. Nakládání se provádí v interiéru pomocí mostového jeřábu.

S novou výrobní linkou se výrobní čas Volter 40 CHP zkrátil na polovinu a Volter může ročně vyrobit 200 CHP za jednu směnu. Nový výrobní proces znásobuje výrobní kapacitu společnosti. Nové umístění v blízkosti dálnice dobře slouží logistickým potřebám a viditelnosti.

– Když jsem před 3,5 lety začal pracovat ve Volteru, měli jsme celkem 100 metrů čtverečních na dvou různých místech a byl jsem sedmým zaměstnancem. Nyní máme 19 zaměstnanců a více než 2000 metrů čtverečních. Růst byl také rychlý, pokud jde o obrat, a stěhování do nových prostor bylo ve všech ohledech potřeba, říká Laura Eräpuro-Piila, viceprezidentka Volter

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články