ALPUA VILLAGE SCHOOL

Alpua Village School, Alpua, Finland
Kategorie: Komunita

případ

Alpua Village School, Alpua, Finland

Úkol

Vysoká energetická náročnost budovy staré školy

ŘEŠENÍ

Volter 40 Outdoor

VÝHODY

Posílení místní komunity

Alpua je živá vesnice v severní Ostrobothnii ve Finsku. Vesnice byla dvakrát oceněna za to, že inspiruje další malé vesnice dlouhodobými rozvojovými projekty, veřejně prospěšnými službami, dobrým vesnickým duchem a otevřeností.

Posílení místní vesnické komunity s pomocí Volter 40 CHP

Rok 2011 byl v historii malé vesničky Alpua přelomový, když městská rada rozhodla o uzavření vesnické školy. Toto rozhodnutí mohlo být pro vesničany obrovským neúspěchem, ale neutuchli; založili vesnický rozvojový spolek a koupili vesnickou školu s nápadem přeměnit ji na centrum činnosti vesnice.

Vzhledem k tomu, že náklady na vytápění školních budov byly poměrně vysoké, museli noví majitelé najít řešení, jak snížit náklady na energie. Aby peníze zůstaly v komunitě, rozhodli se investovat do elektrárny Volter 40 na výrobu energie; dřevo na palivo z dřevní štěpky je těženo z místních lesů a zpracováváno místními podnikateli, což podporuje místní ekonomiku.

Poté, co vzali věci do svých rukou, vesničané omezili ztráty při migraci a změnili situaci pro komunitu pozitivně. Alpua dostala potřebnou vzpruhu; V prostorách staré školy nyní fungují kluby, bleší trh, jídelna, tělocvična a mnoho dalších volnočasových aktivit, denní péče o děti a služby pro seniory.

Získání příjmu prodejem přebytečné elektřiny do sítě

Kromě výroby dostatečného množství elektřiny pro vlastní potřebu se poměrně značná část elektřiny prodává do národní sítě. Členové komunity jsou také spokojeni s automatizací Volter’s CHP, což znamená, že ovládání systému je docela snadné. Samostatná výroba energie také zajišťuje vesnici v případě výpadku elektřiny způsobeného bouřkami.

Místní média také zaznamenala inspirativní příběh Alpuy. Přečtěte si příběh v angličtině: „Tvůrčí šílenství zachránilo vesnici Alpua před vylidněním – nikdo nezůstane sám.“

„Alpua získala ocenění Vesnice roku 2015 a hlavním faktorem k jeho dosažení byla instalace Volterovy kogenerační jednotky. Do vesnice také přivedla enormní počet návštěvníků a většinu z nich z cizích zemí, což Alpuu oživuje a také přináší příjem pro obec. O KVET je zájem především u starší generace, které zplynovač dřeva znají z mládí. I my jsme se na vývoji KVET podíleli a naše nápady byly vždy vítány Volter má skvělé, mladé designéry, kteří nemají žádné překážky, které by vývoj zpomalily. “
Esko, Alpua Development Association

VOLTER 40 OUTDOOR

Palivo: Dřevní štěpka nebo pelety

Elektrický výkon: 40 kW

Topný výkon: 100 + 20 kW

Venkovní kombinovaná teplárna (KVET) Volter 40 je určena pro venkovní nebo dočasnou instalaci. Kogenerační jednotka je zabudována do standardního námořního kontejneru HC DD o velikosti 40′ a je dodávána s továrním testem, připravena k odeslání jako standardní námořní kontejner.